gdl.rozblog.com
X
تبلیغات
رایتل

تصویر ثابت

ابزار هدایت به بالای صفحه


Google

در گیل تکس
در کل اینترنت


با مدیر سایت آنلاین گفتگو کنید
مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1391
ورود سرمایه گذار خارجی تا حدودی بحران ماشین آلات را حل کرده است اما برای کارگران و مطالباتشان کاری صورت نگرفته است.

ساری - ایلنا: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مازندران در اولین نشست مطبوعاتی در سال ۹۱ ضمن تبریک میلاد فاطمه زهرا (س) و روز زن به مشکلات نساجی مازندران اشاره کرد و گفت: ورود سرمایه گذار خارجی تا حدودی بحران ماشین آلات را حل نموده است اما برای کارگران و مطالباتشان کاری صورت نگرفته است.

به گزارش ایلنا از ساری، مرتضی هاشم‌پور در مورد مشکلات کارخانه روغن نباتی غنچه یادآوری کرد: ۹۰ درصد مواد اولیه این کارخانه وارداتی بوده است تحریم‌ها مانع ورود مواد ولیه می‌باشند و از طرفی مشکل گروه مدلل (صاحبان کارخانه) بدلیل دست داشتن در مشکلات اقتصادی اخیر با بانک‌ها هم مزید بر علت شد اما ۳۱ اردیبهشت آخرین فرصت گروه مدلل برای حل مشکلات می‌باشد و بعد از تصمیم جدی گرفته خواهد شد.

وی ادامه داد: تحریم‌ها و تهدید‌ها فعل و انفعالاتی را در اقتصاد کشور به وجود آورده است که به چرخه تولید و اقتصاد ضربه وارد آورده است.

هاشم‌پور با بیان اینکه تولید کنندگان باید بدانند که زمان دوره تولید یارانه‌ای به سر آمده است و در ادامه افزود: با هدفمندی یارانه‌ها تولید کنندگان و صنعتگران در یک فضای شفاف اقتصادی فصل نوینی ایجاد کرده‌اند.

وی کاهش قیمت تمام شده را از ارکان مهم پیشرفت صنعتگران عنوان کرد و گفت: عرصه تولید یک میدان مسابقه است که تولید کنندگان باید به خیلی از موارد دقت نظر داشته باشند تا از این چرخه خارج نشوند.ادامه مطلب...

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1391
ورود نخ‌های ارزان قیمت خارجی بیشترین توجه خریداران محصولات این کارخانه‌ها (که عمدتا کارخانجات نساجی و پارچه بافی هستند) را به خود جلب کرده است.

ایلنا: کارخانجات تولید نخ الیاف هامون تعطیل و 70 کارگر کارخانه نخ ایران واقع در شهرک صنعتی ابهر تمدید قرارداد نشده‌اند.

دبیر اجرایی خانه کارگر خرمدره با اعلام این خبر در خصوص کارخانه نخ ایران به ایلنا گفت: کارخانه نخ ایران که تولید کننده انواع نخ نساجی است به جهت مشکلات مالی ۷۰ کارگر خود را با پایان یافتن قراردادشان تعدیل کرده است.

کاظم خلجی درباره این کارخانه که هم اکنون با حداقل ظرفیت نیروی کار فعال است،افزود: نخ ایران در گذشته حدود ۲۰۰ کارگر داشت که اکثر آنان با قراردادهای کوتاه مدت به مرور اخراج شدند.


ادامه مطلب...

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1391

مدیرکل دفتر نساجی و پوشاک وزارت صنعت ، معدن و تجارت گفت: صادرات صنعت نساجی درسال 90 ، 13 و نیم درصد رشد داشت.
مهدی اسلام پناه در برنامه تلویزیونی ثریا از شبکه یک سیما افزود: هم اکنون حدود 10 هزار واحد صنعتی فعال پروانه بهره برداری دارند و حدود 300 هزار نفر به طور مستقیم مشغول به کارند.
وی گفت: پشتیبانی تولید داخلی اعم از صنعتی وظیفه دولت، تقویت چرخه تولید وظیفه کارگران و سرمایه گذاران و مصرف تولید داخلی وظیفه مردم است.
این مقام مسئول در صنعت نساجی ادامه داد: مسائل این صنعت با توجه به پیچیدگی هایی که دارد ظریف است.
اسلام پناه در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ما راهبردی در صنعت نساجی داریم یا خیر، گفت: ما برنامه مدونی به نام راهبرد توسعه صنعتی در حوزه نساجی نداریم اما در عین حال در برنامه هایی در دستور کار است.
وی افزود: امروز در حوزه صادرات کالاهای صنعتی ، چهارمین صادرکننده غیر نفتی هستیم.
مدیر کل دفتر نساجی و پوشاک وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: 70 درصد از تجارت بین المللی در حوزه نساجی در دنیا که بیش از 630 میلیارد دلار است از طرف کشورهای توسعه نیافته به جز چین صورت می گیرد.
اسلام پناه با بیان اینکه باید به سمتی برویم که ارزش افزوده چطور ایجاد شود افزود: در صنایع دست بافت برنامه هایی خوبی در افق چشم انداز داریم.

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1391

 درحالی که کارگران ریسندگی، بافندگی و نساجی کاشان با 40 ماه حقوق معوقه ماهیانه 200 هزارتومان حقوق دریافت می‌کنند عدم تامین اعتبارماده 10 قانون نوسازی صنایع مصوب برنامه پنجم واحدهای نساجی قدیمی و بزرگ شهرستان کاشان را که می‌توان با اجرای آن بخش عظیمی از کارگران این شرکت‌ها را بازنشست کرد همچنان با مشکل جدی مواجه کرده است.

به گزارش ایلنا کارگران این شرکت حتی بخشی از عیدی و بن سالهای قبل خود را نیزدریافت نکرده‌اند، این کارخانه با بدهی نزدیک به 130 میلیارد تومانی به کارگران شاغل، بازنشسته و سازمان تامین اجتماعی دست و پنجه نرم می‌کند. به نظر می‌رسد با توجه به اینکه اکثر سوایق کاری کارگران این شرکت بین 19 تا 27 سال است اگر بند دو مصوبه شماره 120803 هیئت وزیران که مربوط به رفع خلاء بیمه‌ای کارگران است، اجرا می‌شد تعداد قابل توجهی از کارگران این شرکت بازنشسته می‌شدند و قدری از مشکلات این شرکت کاسته می‌شد.ادامه مطلب...

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 28 اردیبهشت‌ماه سال 1391
سود بازرگانی واردات نخ جوت صفر شد
نساجی نیوز: سود بازرگانی واردات نخ جوت مورد مصرف در صنایع فرش ماشینی به صفر درصد کاهش یافت.
به گزارش «نساجی نیوز» و بر مبنای سی‌دی گمرک جمهوری اسلامی ایران و کتاب مقررات صادرات و واردات سال 1391، از ابتدای اردی‌بهشت ماه سال جاری سود بازرگانی واردات نخ جوت به صفر درصد کاهش یافت.

سود بازرگانی نخ جوت که بر اثر پیگیری‌های انجمن صنایع نساجی ایران سرانجام در تاریخ 8 آذر ماه 1390 در کمیسیون ماده یک مقررات صادرات و واردات به صفر درصد کاهش یافت، سرانجام پس از گذشت حدود 5 ماه به گمرکات کشور ابلاغ گردید.
کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
مرتبه
تاریخ : سه‌شنبه 26 اردیبهشت‌ماه سال 1391
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:
ابهر قطب صنعت نساجی کشور است

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: شهرستان ابهر به عنوان قطب صنعت نساجی در کشور محسوب می‌شود.

خبرگزاری فارس: ابهر قطب صنعت نساجی کشور است

به گزارش خبرگزاری فارس از ابهر، حمید صدری بعد از ظهر امروز در جمع مسئولان این شهرستان با اشاره به زیرساخت‌های موجود در بخش صنعت و معدن شهرستان ابهر خاطرنشان کرد: با توجه به وجود واحدهای نساجی عظیم در شهرستان ابهر، این شهرستان به عنوان قطب صنعت نساجی در کشور محسوب می‌شود.

وی افزود: تولید منسوجات بی‌بافت به روش اسپان لس در این شهرستان، ایران را در ردیف هشت کشور دارنده این تکنولوژی قرار داده است.ادامه مطلب...

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
مرتبه
تاریخ : پنج‌شنبه 21 اردیبهشت‌ماه سال 1391
بازار نساجی هوشمند به نقطه انفجار نزدیک می‌شود!
نساجی نیوز: بر اساس آخرین تحقیقات شرکت ساینتیفیکا، بازار نساجی هوشمند به نقطه انفجار نزدیک می‌شود.
به گزارش «نساجی نیوز» به نقل از ایسنا بر اساس گزارش این شرکت تحت عنوان «فناوری‌ نانو برای بازار نساجی» که به اثرات فناوری‌ نانو بر صنعت جهانی نساجی پرداخته، در حالی که بازارهای سنتی نساجی خانگی و پوشاک، تحت تاثیر فناوری‌نانو است، فرصت‌های عمده تولیدکنندگان نساجی و عرضه‌کنندگان نانومواد را باید در جاهای دیگری جست‌وجو کرد.

فناوری‌نانو برای نساجی، با نگاهی دقیق بر بازارهای عمده نساجی – خانگی، نظامی، پزشکی، ورزشی، فنی و نساجی هوشمند، به طور کامل کاربردهای کلیدی فناوری‌نانو و نقش‌آفرینان اصلی این حوزه را پوشش داده است.

گزارش 255 صفحه‌ای جدید، حاوی تجزیه و تحلیل کامل بازار و پیش‌بینی هر بخش تا سال 2022 بوده و در قالب 98 نمودار و 30 جدول، فرصت‌های کلیدی این حوزه را ارائه کرده است.

بر اساس پیش‌بینی شرکت ساینتیفیکا، طی دهه آتی، بیشترین نرخ رشد متعلق به حوزه‌های نساجی فنی و هوشمند خواهد بود. بخش اعظمی از ارزش افزوده این دو بخش، ناشی از کاربرد فناوری‌نانو بوده که در قالب تولید الیاف‌ها، پوشش‌ها و افزودنی‌ها خواهد بود.

با وجود اینکه ادوات مبتنی بر فناوری‌نانوی زیادی در بازار وجود دارند، اما در بازارهای جدید، از الکترونیک مصرفی گرفته تا تشخیص پزشکی، فرصت‌های زیادی برای صنعت نساجی وجود دارد.

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
مرتبه
تاریخ : سه‌شنبه 19 اردیبهشت‌ماه سال 1391

دانلود کتاب  Carbon Nanotube Properties and Applications


برای دوستداران  به کتاب های الکترونیکی و به خصوص علاقه مندان به حوزه نانو کتاب خواص و کاربردهای نانولوله های کربنی را برای دانلود خدمت شما مهندسان عزیز قرار دادیم.


حجم کتاب:10.5 MBلینک دانلود

کانال تلگرام تاروپود | تبلیغات در سایت


لطفا به این مطلب امتیاز دهید
ارسال توسط مدیر
آخرین مطالب
   1      2      3      4    >>

آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
تبلیغات
بنرها
شرکت نانورادبهان

تبلیغ در گیل تکس

پرشین هالیدی دانلود دیکشنری تخصصی نساجی مخصوص موبایل